s

Menażki i manierki

Menażki i manierki to rodzaj naczyń stosowany na biwakach, kempingach i innych wyprawach turystycznych. Pozwalają na komfortowe spożywanie posiłków oraz napojów w niemal każdych warunkach. Menażki służą do transportu, przygotowywania oraz podgrzewania posiłków, natomiast manierki do przechowywania i przenoszenia płynów. Gotowanie na łonie natury, poza tym, że pozwala nam zaspokoić podstawowe potrzeby, może być interesującym doświadczeniem, które uczy nowych umiejętności.

Menażki i manierki sprawdzają się podczas różnych wypraw. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, ze stali nierdzewnej lub z aluminium. Menażki wykonane z tworzywa są najlżejsze, ale z reguły nie umożliwiają podgrzewania posiłków bezpośrednio nad ogniem (w przeciwieństwie do modeli ze stali). Z kolei menażki stalowe są uniwersalne i trwałe, ale przy tym ciężkie. Dobrym kompromisem są modele z aluminium, które są lżejsze od stalowych i jednocześnie można w nich podgrzać posiłek np. nad kuchenką turystyczną.

Do przenoszenia płynów świetnie sprawdzają się manierki. Ich pojemność zazwyczaj nie przekracza dwóch litrów, ale taka ilość płynu z reguły wystarczy do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania na wodę. Oczywiście w razie potrzeby manierkę można łatwo uzupełnić dodatkową porcją wody lub innego napoju.

Na stronie badger-outdoor.com dostępne są manierki i menażki, które ułatwią transport wody i pożywienia podczas wymagających wypraw. Całodniowe wędrówki potrafią być męczące, a wtedy jedzenie i picie dodaje siły do dalszej podróży. Menażki dostępne na naszej stronie mają rozmiary, które umożliwią bezproblemowe przechowywanie ich w plecaku turystycznym. Nadają się idealnie do przygotowywania ciepłego posiłku, czy też do spożywania z nich bezpośrednio jedzenia. Manierki są wykonane z solidnych materiałów, które chronią konstrukcję przed uszkodzeniami.

KONTAKT

Jeśli masz pytania odnośnie produktów firmy Badger Outdoor zapraszamy do kontaktu.